Który będzie najidealniejszy typ żwirku dla kota?

Żwirek dla kotka

Żwirek dla kotka to wówczas obowiązkowe oprzyrządowanie kuwety. Są przeróżne typy żwirków dla kotów. Którykolwiek z nich nadaje się również do kuwety odkrytej, jak i także osłoniętej. Żwirek dla kota ma taki feler, że niestety nie wolno do końca powstrzymać jego rozrzucaniu nieopodal kuwety i rozprzestrzenianiu po domu przez kota.
kup żwirek silikonowy w sklepie zoologicznym

Jaki żwirek dla kotów?

Najprościej jest do kuwety sypnąć po prostu zwykły piasek. Tymczasem na rynku są dostępne odmienne żwirki dla kotka, o wiele korzystniejsze w użyciu.
Żwirki niezbrylające ogromnie przypominają pospolity piasek. Są korzystne dla kotów, które wielekroć wyruszają na pole oraz kochają grzebać w ziemi. Takie koty muszą posiadać w kuwecie coś znajomego.

Natomiast taki żwirek dla kotów niezwykle łatwo zaczyna odrażająco pachnieć, bo nie ma opcji rozdzielenia żwirku zabrudzonego moczem od czystego. Należy wymieniać całą zawartość kuwety co 3 – 4 dni.
Żwirek dla kota zbrylający bentonitowy tworzy budowę niewielkich kamyczków. Im owe kamyczki są cięższe, tym żwirek mniej rozprzestrzenia się po mieszkaniu.

Wszak owy większy oraz cięższy jest mniej korzystny. Jeśli kot odda mocz na taki żwirek, wytwarza się bryła, którą można szybko wyeliminować z kuwety bez potrzeby zamiany wszystkiej zawartości. Takie żwirki dla kota mogą być bezzapachowe albo zapachowe. Zestaw zapachów jest ogromny, na przykład brzoskwiniowy, leśny, lawendowy. Przykładowe, dobre żwirki dla pupila bentonitowe to zatem: Super Benek Naturalny, Super Benek Compact oraz Super Benek, Hilton Standard, Hilton Compact – żwirki zapachowe.
Żwirki dla pupila silikonowe powstrzymują mocznik, zaś wodę odparowują. Z kuwety wolno usuwać nieczystości na bieżąco, i cały żwirek zmieniać co jakieś 3 tygodnie. Ów żwirek dla kota jest niewiarygodnie korzystny.

Jak go przyjmujemy, kuwetę powinniśmy stawiać w przewiewnym środowisku, ażeby woda z moczu łatwiej wyparowała. Niewiarygodnie tanie żwirki silikonowe to Super Benek Cristal , Hilton Silikonowy.

Do wyboru posiadamy jeszcze drewniany żwirek dla kotów. Jest on prawdziwy, biodegradowalny, wolno usuwać go do ubikacji. Taki żwirek doskonale neutralizuje smrody i dodatkowo nie kurzy się tak, jak żwirek dla kotka bentonitowy. Jego zaletą jest więc to, iż najbardziej ze wszystkich żwirków roznosi się po pomieszczeniu. Na rynku widoczne są żwirki dla kotów drewniane, które pod wpływem moczu rozpadają się. Są to zatem na przykład Pigwa czy Super Pinio. Dzięki niniejszym żwirkom nie potrzeba myć po każdorazowym oddaniu moczu przez pupila.

Pochłaniacze aromatu oraz neutralizatory

W sprzedaży są widoczne wyjątkowe pochłaniacze zapachu i także neutralizatory, jakie można dawać w drobnej porcji do żwirku dla kota. Neutralizatory tym różnią się od absorberów, iż posiadają także cechy sterylizujące.