Prawidłowe wykonywanie ćwiczeń

Prawidłowe wykonywanie ćwiczeń ma znaczenie

Regularne ćwiczenia to najprostszy sposób na utratę zbędnych kilogramów, wyrzeźbienie i wysmuklenie sylwetki. Nic więc dziwnego, że coraz więcej osób podejmuje decyzję o rozpoczęciu treningów. Jesteś jedną z nich? Pamiętaj więc o tym, by wszystkie ćwiczenia wykonywać prawidłowo, zgodnie z instrukcjami jakich udzieli Ci trener lub znajdziesz w Internecie. Dlaczego jest to tak ważne?
Jedzenie, a ćwiczenia

Tylko prawidłowe wykonywanie ćwiczeń działa

Prawidłowo wykonane ćwiczenia sprawiają, że pracują dokładnie te partie mięśni, którymi chcemy się zająć. Jeśli jednak ćwiczenie wykonujemy niedbale, nie przywiązując wagi do prawidłowej pozycji nie wszystkie mięśnie uczestniczą w jego wykonywaniu. Sprawia to, że wykonywane w ten sposób ćwiczenia nie dają oczekiwanych efektów.

Zmniejszenie ryzyka kontuzji

Co więcej, jeśli nie zadbamy o przyjęcie prawidłowej pozycji ciała w trakcie wykonywania ćwiczenia możemy narazić się na kontuzję. Bardzo często nieprawidłowe ćwiczenie prowadzi bowiem do naciągnięcia mięśni lub więzadeł. Zasada jest bardzo prosta jeśli w trakcie wykonywania jakiegokolwiek ćwiczenia poczujemy ból to znak, że prawdopodobnie robimy coś nie tak. W takiej sytuacji warto przestać ćwiczyć, dokładnie zapoznać się z wskazówkami do danego ćwiczenia i skorygować swoją postawę. To bardzo ważne dla naszego zdrowia.

Jak więc widzisz prawidłowe wykonywanie ćwiczeń ma ogromne znaczenie dla ich skuteczności oraz Twojego bezpieczeństwa. Pamiętaj o tym i dokładnie sprawdź w jakiej pozycji powinno być Twoje ciało podczas poszczególnych ćwiczeń.

Dodaj komentarz