W których sklepach zoologicznych kupić zabawki dla kotka?

Drapak dla kota – dlaczego jest potrzebny?

Pewnie każdy przynajmniej raz widział pupila, który wyciągniętymi łapami rysuje jakiś przedmiot. W domu niejednokrotnie ofiarą pada sofa, stołek, drewniany mebel, i nawet dywan. Mówimy więc często, że kot „ostrzy szpony”.

Drapanie to jedna z naturalnych rzeczy, jaką musi robić każdy zdrowy kotek I nie chodzi tutaj akurat o zaostrzenie szponów, ponieważ pazury każdy pupil ma szczególnie ostre. Poduszeczki na łapach produkują zapach, którym kot oznacza znane terytorium. Pozostawia również ślady pazurów na przedmiotach, dodatkowo w charakterze ogłoszenia, iż to jego obszar. Jeżeli pupil w ogóle nie interesuje się drapaniem, stanowi więc to dla nas alarm, że coś mu doskwiera. Drapak dla kota ustawiony w domu pozwala ocalić przed zrujnowaniem nasze fotele.
gorąco polecamy kocie zabawki w sklepie zoologicznym https://www.krakvet.pl/zabawki-dla-kotow-c-96.html

Drapaki dla kotka zapewniają naszym kotom komfort, są niezwykle pożądane szczególnie kotom żyjącym zawsze w pomieszczeniu.

Drapak dla kota służy także do gimnastyki. Pupil rozciąga mięśnie, zaś na nadzwyczaj poszerzonych drapakach ma okazję do mocno złożonych uciech. Prawidłowo jest jak najwcześniej przyzwyczaić mruczka do drapaka, aby uchronić przed zadrapaniem fotele lub wersalkę.

Gdzie postawić drapak dla kota?

Przeważnie pupile drapią przedmioty w miejscu, gdzie niejednokrotnie są gospodarze, stąd ofiarą może paść wersalka w salonie. Kotki uwielbiają też znaczyć znane terytorium niedaleko drzwi wejściowych, gdzie spodziewają się spotkać pewne obce stworzenie, na przykład nowego kotka.

Najlepiej jest postawić drapak dla kota tam, gdzie zauważaliśmy własnego kota drapiącego. Drapaki dla kotów, chociażby najokazalsze, postawione w fatalnym miejscu będą stały wolne.
Który drapak dla kotka zakupić?
W sprzedaży są dostępne przeróżne rodzaje drapaków dla pupilów.

Drapak przybierać kształt dywana z sizalu, który jest niepodatny na zniszczenia i może służyć pupilowi jako bezpieczne miejsce do drzemki. Jest to zatem najtańsza opcja, kosztuje kilkadziesiąt złotych. Ciekawe są także drapaki dla kotów w formie drewnianego słupa, postawionego na płytce pionowo czy ukośnie, oplecionego tkaniną. Takie drapaki można zdobyć w cenach od stu złotych do chociażby kilku tysięcy złotych, jeśli są mocno rozbudowane, luksusowe, wyposażone w siedziska, budy, hamaki, zabawki. Drapak dla kota może być na ziemi albo być umocowany do ściany, a nawet do sufitu.

Drapak winien być przystosowany do wielkości pupila. Przeważnie drapaki dla kotów są w kilku różnych rozmiarach. W sprzedaży są zarówno dostępne drapaki dla kociąt również dla hodowli, i także drapaki wodoodporne, przeznaczone do stosowania na zewnątrz, do wolier albo na balkony.

Na rynku typy drapaków dla kotów jest wysoce obfita, mają one najprzeróżniejsze rozmiary, posiadają różnorodne funkcje i dodatki. Selekcjonując drapak dla kota, kierujmy się po prostu swym smakiem także upodobaniami kota. Jak kot lubi dużo odpoczywać, dajmy mu drapak – dywanik lub fotel, jeżeli jest żywy i dodatkowo lubi skakać, chyba ucieszy się z drapaka z huśtawką powieszonego na suficie