Zakup bądź adopcja szczeniaka. Jaką wyselekcjonować odmianę psiaka? Która będzie korzystna?

To, że pies jest najwspanialszym towarzyszem człowieka nie podlega żadnej kontrowersji. Owy futrzasty towarzysz, pozostaje wierny człowiekowi bez względu na jego wielkość portfela i dodatkowo warunki, w których mieszka. Dla niego liczy się tylko przyjazne spojrzenie oraz dotyk ciepłej ludzkiej dłoni.


Kiedy psiak dojrzewa…


Ludzie, którzy rozpatrują zakup albo adopcję szczeniaka, bardzo często nawet nie pomyślą nad wyborem tej rozsądnej rasy, która będzie odpowiadała ich potrzebom i także stylowi życia. Obraz szczeniaka oraz jego słodki pyszczek wystarczają, aby futrzasty czworonóg pojawił się w ich domu.Tymczasem przemiły psiak niezwykle szybko rośnie i gospodarz nawet nie ujrzy, kiedy przekształca się w dorosłego psiaka, którego obraz nie zawsze odpowiada wymaganiom właściciela. Dzieje się tak, gdy piesek zostaje wzięty jako szczeniak, natomiast pochodzenie jego rodziców niestety nie zostało zbadane. Dlatego,jeśli nie jesteśmy w stanie przeczuć, jak wielki piesek wyrośnie z uroczego szczeniaka, nie decydujmy się na jego adoptowanie, niezależnie od jego cudownych oczek i także oryginalnego pyszczka.


Energiczny pies oraz leniwy człowiek


Zamierzając się na posiadanie psiaka, trzeba dobrze zaznajomić się z jego odmianą, ażeby razem z nim tworzyć zwarty i harmonijny związek. Psiska potrzebujące dużo ruchu i spacerów,nie będą czuły się radosne, zamknięte w czterech ścianach przez większą część dnia. Decydując się na pieski myśliwskie, jak wyżły, spaniele, jamniki, albo psy gończe, potrzeba mieć świadomość, iż to nadzwyczaj aktywne zwierzaki, które wymagają dalekich spacerów i także niezliczonych gier ruchowych. Inaczej znużone będą niszczyły otoczenie, w jakim przebywają, doprowadzając swoich właścicieli do szewskiej pasji. Stąd zwolennicy odpoczynku na kanapie, przed telewizorem lub z książką w dłoniach powinni zapomnieć o takich rasach.


Pies obronny lub do towarzystwa?


Którykolwiek przyszły właściciel psiego czworonoga, powinien dobrze określić swoje oczekiwania w stosunku do nowego pieseczka. Jeśli poszukuje przyjaciela, którego będzie mógł wszędzie ze sobą brać, perfekcyjnie sprawdzą się tu pieski małe, które łatwo pomieszczą się w dowolnym pojeździe lub koszyku rowerowym. Yorki, maltańczyki plus sznaucery miniaturowe i buldożki francuskie doskonale nadają się na towarzyszy życia,które ze względu na małe rozmiary mogą uczestniczyć ze swoim panem podczas jego urlopów i wakacji.

Jednak małe pieski pomimo swojego wspaniałego wyglądu, nie zapewnią komuś takiego bezpieczeństwa, jak psy obronne. Doberman, owczarek niemiecki, owczarek kaukaski albo dog niemiecki, z pewnością wzbudzą lęk oraz obawy przed obcymi, skutecznie ich odstraszając. Gdy w domku występują malutkie dzieci, których zachowanie często bywa nieprzewidywalne, lepiej będzie nie decydować się na psa obronnego, bo źle prowadzony może prawdopodobnie wyrządzić krzywdę najbliższym, ze względu na własną wielkość i także wagę.

Piesek agresywny jedynie dla kompetentnych właścicieli

Pies agresywny to zwierzę, które chce od właściciela posiadania stosownych dokumentów, zezwalających na jego posiadanie. Czworonogi ras agresywnych, jak: amerykański pit bull terrier, pies z Majorki, buldog amerykański, dog argentyński, dog kanaryjski, rottweiler, tosa inu, akbash dog, anatolian karabash i dodatkowo moskiewski stróżujący wymagają odpowiedniej tresury już okresie szczenięcym i pewnego prowadzenia psiaka, co ma przeciwdziałać powstawaniu zachowań agresywnych w przyszłości.

Przed wyborem psiego przyjaciela, należy niezwykle dokładnie zaznajomić się ich odmianami, by właściwie dobrać tę właściwą, zgodną z potrzebami, wymaganiami i także trybem życia człowieka, gdyż jedynie wtedy więź z pieskiem będzie skutkowała przywiązaniem i także wzajemną miłością.

karma dla psa chappi hurt